Тотнъм надви Суонзи у дома си (видео)

Отборът на Тотнъм прие Суонзи в пореден кръг от Висшата лига на Англия, като достигна до трудна победа с 3:1 над своя опонент. След първоначално силно полувреме Тотнъм се отпусна и позволи на гостите да изравнят, като трябваше да бъде наложен натиск в края на срещата, за да се стигне до евентуалната победа.

Първото полувреме протече изцяло под контрола на Тотнъм. Над 75% владение не оставиха шансове на гостите, като Ван дер Ваарт вкара за домакините в 19-ата минута. Той намери добре една избита топка и не даде надежди на Михаел Ворм да спаси.

Втората част бе силна за гостите, но само в своето начало. Сигурдсон изравни в 59-ата минута, като по този начин накара домакините отново да тръгнат в атака. Това донесе две попадения на сметката на Адебайор. Той вкара за 2:1 в 74-ата минута с глава след центриране от корнер на Рафаел ван дер Ваарт. В 85-ата Ленън центрира отново за гол с глава на тогоанеца.

По този начин Тотнъм се изравнява с Арсенал на третото място с 58 точки.