Юнайтед дръпна с 3 точки на върха - победи Фулъм (видео)

Отборът на Манчестър Юнайтед прие Фулъм в пореден кръг от Висшата лига на Англия, като домакините успяха да надделеят в срещата с минималното 1:0 и да дръпнат на градския съперник Манчестър Сити с 3 точки на върха в класирането. Единственото попадение в мача вкара Уейн Рууни, който традиционно се разписва срещу този съперник, а след това нападателят бе съхранен за идните срещи.

Голът падна в края на първата част, в която двата тима разменяха атаки, но все пак Юнайтед владееше повече топката. В края на срещата тима на Фулъм имаше над 10 шанса по-малко от домакините, а владението бе категорично в полза на "Червените дяволи". В 42-ата минута след едно разбъркване в полето на Фулъм Джони Евънс намери Рууни, който вкара.

През втората част шансове за гол имаха Гигс и Йънг, както и Уелбек, но всички те срещнаха добрите намеси на Макр Шварцер и отбраната на Фулъм. В крайна сметка Юнайтед излезе с победата и трите точки.