Ман Сити стигна до равен със Стоук и отново е лидер (видео)

Отборът на Стоук Сити прие Манчестър Сити в пореден кръг от Висшата лига на Англия, като домакините поведоха с феноменален гол на Питър Крауч, но "гражданите" успяха да се върнат в срещата с попадение от Яя Туре и в крайна сметка срещата завърши при резултат 1:1. По този начин Сити изравни Юнайтед по точки и заема първото място, но шампиона има мач по-малко.

Първата част бе равностойна за двата тима и Стоук показа, че няма да се дръпне в защита пред именития си съперник. Пред Камерън Джером се откри невероятен шанс, но той пропусна. Близо до попадение домакините бяха и след един корнер в средата на полувремето, а едно влизане на Гарет Бари в наказателното на Сити не бе забелязано от Хауърд Уеб, който можеше да отсъди дузпа.

През втората част паднаха два страхотни гола. Първо в 54-ата минута Крауч вкара един от претендентите за гол на сезона, а Яя Туре му отговори в 76-ата минута с невероятно изпълнение. При него обаче топката бе отклонена от защитник преди да влезе във вратата.