Арсенал не даде шанс на Вила с Петров (видео)

Отборът на Арсенал продължава с добрите си представяния, този път като домакин на Астън Вила. Гостите загубиха срещата с 3:0, като българинът Стилиян Петров изведе своите с капитанската лента. Тима на Арсенал не остави никакви шансове на своя опонент, който не успя да се възползва от малкото си шансове в началото на срещата.

Първото попадение за Арсенал и първото си в лигата вкара Киърън Гибс. В 16-ата минута той се възползва от лошите дейсвтия в отбрана на гостите. В 25-ата минута пък вкара Тио Уолкът. Той вкара от близо след добра игра на Алекс Сонг. Домакините се успокоиха след това попадение и до края на мача просто владяха топката, като организираха достатъчно атаки. В предни позиции грешаха Ван Перси и Уолкът и така се стигна до последната минута, когато вкара и Артета - прекрасно попадение.

По този начин Арсенал взе още 3 точки и се установи на 3-то място с 58, пред Тотнъм, който има 55.