Арсенал в топ 3 след триумф над Евертън

Отборът на Евертън прие Арсенал в една от по-интересните срещи от 29-я кръг на Висшата лига на Англия, като гостите успяха да победят с минималното 1:0 благодарение на Томас Вермален. Той помогна на своите да се издигнат до третата позиция в класирането, като сега те са с една точка пред четвъртия Тотнъм, който днес завърши при равенство 1:1 със Стоук.

Попадението падна доста рано в срещата - още в 8-ата минута Томас Вермален, който донесе и победата над Нюкасъл, реализира след асистенция от звездата на тима Робин ван Перси. До края на полувремето пред Рамзи се откриха още шансове за попадения, но той пропиля възможностите си. Дренте пък стана жертва на съдийско отсъждане, след като редовен негов гол бе отменен.

През втората част пък Хауърд спря доста топки насочени към вратата му и бе един от най-важните за Евертън, но тима му така и не успя да се завърне в срещата.