Тевес катализира обрат на Сити над Челси на Етихад Стейдиъм (видео)

Отборът на Манчестър Сити прие Челси в пореден кръг от висшата лига на Англия, като домакините победиха днес с 2:1, след като губеха в резултата у дома си. Важна роля в срещата изиграха смените, които се оказаха твърде ефективни за Роберто Манчини, и доста грешни от страна на настоящия наставник на Челси Ди Матео.

Челси започна добре и след началния натиск на Сити и пропуските на "гражданите" тима се пребори за владението на топката и за даден период овладя мача. Това донесе и попадение след почивката - Гари Кейхил вкара след доза късмет в наказателното на домакините.

В игра обаче бяха вкарани Микаел Есиен за Челси и Карлос Тевес за Сити, като първият стана причина за дузпа, реализирана от Агуеро в 78-ата минута, а Тевес направи гола на Насри в 86-ата минута. По този начин Ман Сити не се отказа да преследва първото място и сега отново е на точка от Юнайтед на върха.