Джерард наказа Евертън (видео)

Отборът на Ливърпул прие Евертън в 217-ото мърсисайдско дерби в Англия, като домакините победиха с 3:0 в пореден кръг от Висшата лига на Англия. Трите гола за своя тим вкара Стивън Джерард, който отбеляза и мач номер 400 в лигата на своята сметка. Гостите имаха своите шансове, но геройства в отбраната на "червените" претодвратиха различен резултат.

В 34-ата минута Джерард вкара фантастичен гол. Второто попадение пък падна през втората част.

В 51-ата минута капитанът вкара след добра игра на Суарес. В следващата атака Кели бе близо до ново попадение, но не вкара. Последва натиск на Евертън, но само за минути, като Ливърпул изглеждаше спокоен в отбрана. Енрике изчисти топка от гол линията в 60-ата минута. Въпреки усилието резултата се промени в полза на домакините и Ливърпул събра 42 точки в лигата, като така е само на 2 от 6-то място и Нюкасъл.