Венгер: Остава да направим невъзможното срещу Милан

Мениджърът на Арсенал Арсен Венгер след срещата от 27-я кръг на Висшата лига на Англия против Ливърпул заяви, че „артилеристите" не могат да си позволят да загубят своя капитан Робин Ван Перси. Както е известно, гостите от Лондон, които през по-голямата част от мача на „Анфийлд" отстъпваха в игрово отношение на своя противник, постигнаха важна победа с 2:1 като двете попадения бяха дело на холандския нападател.

„През второто полувреме си мислех, че ако резултата остане непроменен, то в последните десет минути може да се случи нещо. Имаме играчи, които са способни да направят нещо. След почивката играхме добре, но не ми хареса играта през първото полувреме. През първите 45 минути можехме да допуснем два или три гола. Но след това Ван Перси изигра блестящо своята роля и вие знаете, че той може да вкарва важни голове. Не бива да губим този играч, защото във всеки мач той създава нещо необичайно. Смятам, че заедно с Шчесни трябва да бъдат обявени за играчи на мача. Победата запазва нашата увереност в собствените сили. Сега се намираме в добър период. Остава да направим невъзможното срещу Милан", заяви Венгер за Sky Sports.