Манчестър Сити с класика над Блекбърн (видео)

Отборът на Манчестър Сити прие Блекбърн в пореден кръг от Висшата лига на Англия и без напрежение победи с 3:0 у дома си. Голове от Марио Балотели, Кун Агуеро и Един Джеко решиха нещата, а изглежда всички нападатели на тима са в превъзходна форма напоследък. Гостите не предложиха никакво предизвикателство днес и резонно загубиха срещата.

Първата част Манчестър Сити владееше инициативата и Балотели се разписа в 30-ата минута. Той завърши добре центрирана топка от Коларов, като след гола показа фланелка със съобщение към своята приятелка.

През втората част Агуеро се разписа в 52-ата минута, след като се възползва от трагична грешка в отбраната на гостите, а Коларов отново бе в центъра на нещата, след като в 81-ата минута предостави прекрасна топка за Джеко, който вкара с глава.

По този начин "гражданите" запазват първата си позиция независимо какъв ще бъде изхода на срещата Норич - Манчестър Юнайтед, която ще се проведе утре.