Челси взе лондонското дерби, играчите не си подадоха ръце (видео)

Челси победи като гост Куинс Парк Рейнджърс с 1:0 в лондонското дерби от четвъртия кръг от турнура ФА Къп. Срещата започна с натиск на гостите, които в днешната среща играха с резервния си черен екип. В 9-ата минута бе първото положение пред вратата на КПР, но удар на Даниел Стъридж мина покрай вратата.

Queens Park Rangers' English Midfielder Joey Barton (R) Vies With Chelsea's Brazilian Midfielder Ramires

Последваха пропуски на Мата и Флоран Малуда. Домакините отправиха първия си удар в срещата чрез Джоуи Бартън, които обаче нямаше късмет да се разпише. До края на първата част за гостите пропуснаха още Давид Луис, Раул Мейрелеш, Мата и Малуда, а за КПР близо до попадение бе бившият играч на Челси Шон Райт-Филипс.

Chelsea's Spanish Midfielder Juan Mata Scores The Opening Goal From The Penalty Spot

След почивката гостите продължиха да бъдат по-активния тим на терена и това даде резултат в 62-ата минута, когато Мата реализира от дузпа за крайното 0:1. До края на мача липсваха голови положения, въпреки добавените близо 9 минути продължение, и по този начин резултатът се запази непроменен.