Юнайтед превзе Емирейтс и Арсенал (видео)

Отборът на Арсенал прие Манчестър Юнайтед в пореден кръг от Висшата лига на Англия, като вторият в класирането не пропусна да последва по петите лидера Манчестър Сити, който днес също направи впечатляваща победа над Тотнъм с 3:2. Юнайтед спечели тази среща с 2:1, като на 2 пъти повеждаше в резултата днес.

Първото попадение дойде след полувреме на доминация за гостите. Антонио Валенсия вкара след центриране на Райън Гигс. Легендарното крило грабна 7-ата си асистенция за сезона, а Валенсия втория си гол. През втората част Арсенал игра значително по-добре и стигна до изравняване чрез Ван Перси. В 71-ата минута той бе изведен от Окслейд-Чембърлейн за гола.

Антонио Валенсия отново бе в центъра на нещата за победното попадение. Той асистира на Дани Уелбек за гол от близо в 81-ата минута. По този начин Юнайтед остана на 3 точки зад Сити в битката за титлата.