Нюкасъл нанесе първа загуба на Юнайтед в гостуване (видео)

Тима на Манчестър Юнайтед разочарова с 2 поредни загуби в последните си срещи, като след загубата на "Олд Трафорд" от Блекбърн, сега Нюкасъл победи шампиона с 3:0 на своя "Спортс Дайрект Арена". Демба Ба бе забележителен на терена днес, а слаб мач изигра Уейн Рууни, от който се очакваше много през двубоя. Българският нападател Димитър Бербатов бе титуляр, но след като за 50 минути докосна топката около 3 пъти, бе изкаран за да направи място на Дани Уелбек, пред когото също нямаше шансове.

В началото Юнайтед тръгна добре и след една ситуация Бербатов нацели греда. Нюкасъл обаче набираше самочувствие и чакаше своя шанс.

Демба Ба откри резултата за своите в 33-ата минута, като пасът дойде с глава от колегата му в атака Амеоби, който отклони подаване на Тим Крул от наказателното - Ба отигра отлично топката и вкара от воле. В 47-ата минута Демба Ба надигра Фил Джоунс, като го принуди да му направи нарушение. От наказателния удар Кабайе вкара страхотно попадение. По-късно през полувремето Ба бе обявен за играч на мача и това бе заслужено.

Трагичната игра на Юнайтед бе подпечатана с автогол на Фил Джоунс в 90-ата минута. Така тима остана на 3 точки зад Манчестър Сити и инкасира втора поредна загуба - нещо, което отдавна не се бе случвало на тима.