Тотнъм и Челси не се победиха на Уайт Харт Лейн

Изключително зрелищен мач направиха тимовете на Тотнъм и Челси в пореден кръг от Висшата лига на Англия. Минималното равенство 1:1 не отразява по никакъв начин събитията на терена, като всеки пропуснал дербито може да съжалява за страхотните мигове на футбол, които предложиха двата състава.

Всичко започна в 8-ата минута с първото положение пред Тотнъм. Адебайор реализира след страхотен рейт на Гарет Бейл. Той получи топката зад центъра от Сандро и пребяга цялото разстояние почти до аут линията, предоставяйки добро центриране по земя, и след нескопосана намеса на Петр Чех Адебайор вкара за 1:0.

Второто попадение Челси върна бързо - още в 23-ата минута чрез Стъридж. Той получи прекрасно центриране от Ашли Коул, който бе овладял топката с ръка в близост до рефера Хауърд Уеб, който реши да не свири нарушение. В последвалата атака Дрогба пък нацели греда.

Изобщо мачът бе пълен със ситуации, като при една бе отменен чист гол на Адебайор. Според страничния съдия в тази ситуация през втората част е имало засада. Гол на Хуан Мата бе отменен поради съществуваща засада също във втората част. В крайна сметка двата тима поделиха точките след 1:1.