Манчестър Сити с класика над Стоук

Тима на Манчестър Сити изглежда дава знак, че няма да отстъпи от педала на газта и ще се бори до края да води на градският съперник в червено. В пореден кръг от Висшата лига на Англия "гражданите" разпиляха тима на Стоук Сити на собствения си "Етихад Стейдиъм" с 3:0. Головете осигуриха Агуеро и Джонсън, а мачът бе зрелищен за феновете на Сити.

Още в 29-ата минута Агуеро откри. Компани му асистира за завършек от близо. В 36-ата минута Адам Джонсън удвои със страхотен удар с левия си крак. Началото на втората част бе подобно за домакините, като голът на Агуеро падна в 54-ата минута. Завършекът отново бе от близо, но Насри даде подаването. Тук мачът бе вече решен и в крайна сметка не се стигна до нищо повече.