Микел Артета иска да подсили атаката на Арсенал с нов футболист


Н. Гавазов

Микел Артета иска да подсили атаката на Арсенал с нов футболист

Мениджърът на лондонския Арсенал Микел Артета възнамерява да подсили атаката на отбора с нов футболист, съобщава The Touchline в социалната мрежа.

По информация на източника, въпреки неуспешния опит да бъде привлечен крилото на Реал Мадрид Винисиус Жуниор, Артета продължава да търси варианти за укрепване на атакуващата линия.

По-рано беше съобщено за интерес на Арсенал към нападателя на Шахтьор Кауан Елиас. Представители на клуба присъстваха на трибуните по време на мача с Кудровка, който завърши с 5:1. В тази среща 20-годишният нападател отбеляза хеттрик.

В първия официален мач за сезона Арсенал постигна убедителна победа над Манчестър Сити в двубоя за Суперкупата на Англия — срещата завърши с 3:0.

Новия сезон във Висшата лига на Англия отборът на Артета ще започне на 21 август с домакински мач срещу Ковънтри Сити, който е воден от мениджъра Франк Лампард.

  Сподели
67