Манчестър Сити счупи клубния си трансферен рекорд с Елиът Андерсън
Н. Гавазов
Манчестър Сити ще плати рекордните за клуба 116 милиона паунда за полузащитника на Нотингам Форест Елиът Андерсън.
В четвъртък вечерта стана ясно, че двата клуба са постигнали окончателно споразумение за трансфера на 23-годишния английски национал.
Първоначално се появиха информации, че сделката ще достигне рекордните за Висша лига 130 милиона паунда, но впоследствие BBC и Sky Sports съобщиха, че договорената сума е 116 милиона паунда.
Цялата сума е гарантирана и ще бъде изплатена на Нотингам Форест без допълнителни бонуси. Това е различно от предишното предложение на Манчестър Сити, което беше на стойност 120 милиона паунда, включително 14 милиона под формата на бонуси.
С тази сделка "гражданите“ ще подобрят единствено собствения си трансферен рекорд, но няма да счупят рекорда за най-скъп трансфер в историята на Висшата лига.
В момента Андерсън е с националния отбор на Англия на световното първенство, но вече е получил разрешение да премине медицински прегледи в Ню Йорк в петък, след което се очаква трансферът да бъде финализиран официално.
Сподели
