Арсенал продължава да напредва след класика над УБА (видео)

Т. Михайлов

Отборът на Арсенал продължава доброто си представяне във Висшата лига на Англия, записвайки 4-та поредна победа след класическо 3:0 над Уест Бромич Албиън.  „Топчиите“ надиграха тотално съперника си през всичките 90 минути и заслужено си прибраха трите точки, които им осигуряват 7-ата позиция на равни точки с Ливърпул и Тотнъм.

Голямата звезда на Арсенал Робин ван Перси откри в 22-ата минута като довкара отбита от вратаря топка след удар на Тео Уолкът. В 39-ата Томас Вермален удвои. Сонг центрира към Ван Перси, който беше на далечната греда. Холандецът върна топката в средата, където Жервиньо се размина, но Вермален бе на място. В 74-ата минута Ван Перси и Росицки направиха двойно подаване, който позволи на първия да се осовободи и да пусне към Артета за третия гол.