Саутгейт: Много млади британци се затварят в себе си


Н. Гавазов

Саутгейт: Много млади британци се затварят в себе си

Гарет Саутгейт изрази загриженост за начина на живот на съвременните британски тийнейджъри.

Бившият треньор на Англия в лекция за BBC обърна внимание на факта, че английските младежи все повече не ходят на училище и не получават никакво образование.

"Твърде много млади хора са изолирани. Твърде много хора се чувстват неудобно да се отворят пред приятели или семейство. Много хора нямат наставници – учители, треньори, шефове – които да разбират как най-добре да ги подтикнат към растеж.

И така, когато изпитват трудности, младите хора неизбежно се опитват да се справят сами с каквато и ситуация да попаднат.

Младите хора в крайна сметка се затварят в себе си, не искат да говорят или да изразяват емоциите си. Те прекарват повече време онлайн, търсейки посока и избирайки нездравословни алтернативи като хазарт, гледане на порно и игра на компютърни игри“, заяви Саутгейт.

  Сподели
100