Висшата лига заменя топките Nike с Puma
Н. Гавазов

Висшата лига ще използва топки Puma от следващия сезон.
Висшата лига обяви, че сделката й с Puma ще влезе в сила това лято, като новата официална топка за мача на турнира ще бъде представена в САЩ през юли. Преди това Висшата лига използва топки с марка Nike в продължение на 5 години .
"Споразумението с Висшата лига, най-популярната футболна лига в света, е важна стъпка в стратегията за промоция на марката Puma.
Очакваме с нетърпение да изведем нашата технология за игри на преден план и да се свържем с нашите много фенове по целия свят.
С топката Puma, която заема централно място по време на всеки мач в тази невероятна лига, ние ще създадем незабравими моменти както за играчите, така и за феновете“, заяви изпълнителният директор на Puma Арне Фройнд.
Заслужава да се отбележи, че топките на марката Puma вече се използват в Купата на английската лига. Те също се играят в Ла Лига и Серия А.
По-рано мениджърът на Арсенал Микел Артета разкритикува топките, използвани в Купата на лигата: "Те са много различни от Висшата лига: хватката е различна, летят бързо – Арсенал отправи много удари над напречната греда" .
Сподели