Ливърпул първи след класика над Болтън

А. Франгов

Навръх "Боксинг дей" в Англия, Ливърпул се изкачи на първото място във временното класиране в Премиършип след класически успех с 3:0 над Болтън. Основна заслуга за успеха има Роби Кийн, който отбеляза две попадения за "мъсисайдци".

На "Анфилд" домакините наложиха силен натиск над гостите от Болтън, но въпреки многото атаки така и не успяваха да стигнат до гола. Все пак в 25-та минута, след изпълнението на осмия ъглов удар за Ливърпул, "червените" направиха зауена комбинация в наказателното поле пред Яскелайнен и Алберт Риера откри резултата. След гола домакините се поуспокоиха и заиграха много организирано, но до втори гол преди почивката така и не се стигна.

Втората част започна по модел на първата, и в 53-та минута Кийн успокои феновете по трибуните на "Анфилд" с хубав гол. Живата легенда на клуба Стивън Джерард изведе ирландеца на добра позиция и той простреля вратата на Уондърърс. Пет минути по-късно Кийн направи резултата класически и окончателно реши срещата. След дълъг спринт, той получи топката от Бенаюн и стреля силно от упор, завършвайки перфектно атаката на свойте. До края на мача Кийн, Хупия и Н'го пропуснаха добри положения за 4:0, а пък младата надежда на полския футбол Еузебиуш Смоларек пропусна на сантиметри да отбележи почетно попадение за Болтън.

ЛИВЪРПУЛ - БОЛТЪН 3:0 (1:0)
1:0 - Алберт Риера (25)
2:0 - Роби Кийн (52)
3:0 - Роби Кийн (58)
ЛИВЪРПУЛ: Рейна, Карагър, Хупия, Агер, Инсуа, Бенаюн, Джерард (73-Лукаш), Алонсо, Риера (69-Ел Зар), Кийн, Каут (77-Н'го)
БОЛТЪН: Яскелайнен, Стейнсон, О'Брайън, Кейхил, Самюъл (46-Дейвис), Муамба, Гарднър, Нолан, Тейлър (67-Рига), МакКан, Елмандер (67-Смоларек)
ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Агер (Ливърпул); Нолан, Стейнсон, МакКан (Болтън)
СЪДИЯ: Алън Уайли