И Макалистър попадна в лазарета на Ливърпул

Полузащитникът Алексис Макалистър е поредната кадрова загуба на Ливърпул в мача от Висшата лига срещу Кристъл Палас.

След победата с 1-0 на "Селхърст Парк" в събота, мениджърът на Ливърпул Арне Слот потвърди, че вратарят Алисон е претърпял контузия на подколянното сухожилие и ще отсъства няколко седмици.

Макалистър също трябваше да направи принудителна смяна срещу Палас, отстъпвайки мястото си на Доминик Собослай на полувремето.

Оказва се, че Макалистър има проблем със слабините и сега пътуването на 25-годишния играч в националния отбор на Аржентина е под въпрос.

"Той напусна терена с контузия и в момента ми е трудно да преценя колко сериозна е тя.

Той можеше да продължи да играе, както видяхте, защото това не се случи една секунда преди почивката, но това го притесни твърде много и той реши, че няма да е добре да продължи да играе и рискува да влоши нещата.

Ще може ли да играе в националния отбор на Аржентина? Трудно ми е да ви кажа. Проблемът му е в областта на слабините", заяви Слот.