Арсенал с трета победа на гости на Тотнъм

Тотнъм посрещна Арсенал в дербито от четвъртия кръг на английската Висша лига. Днес на "Тотнъм Хотспър Стейдиъм" гостите спечелиха с минималното 1:0 за да постигнат не само третата си победа от началото на кампанията в Англия, но и трета поредна победа на гости на местния съперник.

До почивката видяхме агресия от двете страни, 17 нарушения и 7 жълти картона, което е рекорден брой за първо полувреме от Висшата лига. Тотнъм владееше повече от времето, но само с малко надделяваше по отношение създадените опасности. Соланке обаче се отличи с голям пропуск.

Във втората част Арсенал продължи да приема играта на съперника, и се възползва при една контра след която спечели корнер. В 64-ата минута Сака от корнера намери главата на Габриел в полето и бранителят остави Викарио безпомощен за 1:0.

До края домакините не успяха да се върнат в мача, а видяхме и дебютни минути за Рахим Стърлинг за тима на Микел Артета.