Сити разби Суонзи за едно полувреме, мечтан дебют за Агуеро (видео)

Т. Михайлов

Манчестър Сити започна с победа с 4:0 срещу Суонзи новия сезон във Висшата лига на Англия. „Гражданите“ тотално надиграха уелския дебютант в елита, но не успяха да намерят мрежата през първата част. Всичко си дойде на мястото през втората, когато „небесносините“ бяха безпощадни. Новото попълнение Серхио Агуеро пък дебютира с два гола, първият от които само няколко минути след влизането му на терена.

Гредите и вратарят Ворм имаха основна заслуга за опазването на резултата 0:0 на почивката. Суонзи прие играта твърде близо до наказателното си поле и положенията се заредиха едно след друго. В 29-ата минута след бърза комбинация топката достигна до Давид Силва, който без да се бави я изстреля, но в гредата. В продължението след невероятен рейд на Джеко кракът на Ворм бе последна преграда пред гола. Минута по-късно хубав удар на Гарет Бари отново срещна напречната греда.

В 57-ата минута най-сетне резултатът бе открит. Давид Силва намери на стрелкова позиция Адам Джонсън. Последва силен удар спасен от Ворм. Топката обаче попадна в краката на Един Джеко, който от няколко метра не сбърка. В 60-ата минута Роберто Манчини подсили атаката, пускайки Агуеро на мястото на Де Йонг и това бързо даде резултат. В 68-ата Майка Ричардс му поднесе топката на тепсия и Агуеро отблизо откри головата си сметка.

Само три минути по-късно и Давид Силва се разписа. Голът бе изключително красив. Агуеро успя да прехвърли Ворм, но топката излизаше в аут. Аржентинецът я достигна на линията и върна към Силва, който завърши. Гостите претендираха, че топката е напуснала терена. Голът обаче бе признат. В самия край Серхио Агуеро вкара феноменален гол с далечен удар, изненадал най-класния играч на Суонзи – стража Мишел Ворм.