Автогол донесе успешен старт за Юнайтед (видео)

Т. Михайлов

Манчестър Юнайтед започна успешно преследването на 20-та титла на Англия, след като победи с 2:1 Уест Бромич Албиън като гост. Късен автогол на Стивън Рийд донесе трите точки за шампионите, които поведоха през първата част, но допуснаха леко изравняване заради грешка на младия вратар Давид Де Хеа.

След равнотосйно начало „червените дяволи“ поведоха. Страхотна комбинация между Ашли Йънг и Уейн Рууни доведе до гол на десетката с хубав удар в долния десен ъгъл. След попадението Юнайтед контролираше мача и бе близо до втори гол, но Нани отблизо изпусна да увенчае с успех прекрасна атака започнала от Клевърли и минала през португалеца и Рууни.

Макар да беше по-логично да падне втори гол във вратата на „дроздовете“ попадението дойде в тази на Давид Де Хеа. Няколко минути, след като бе спасил невероятен удар на Пол Шарнър испанският страж допусна елементарна грешка и нисък и слаб шут на Шей Лонг мина под плонжа му.

През втората част Сър Алекс трябваше да понесе два неприятни удара. С контузии напуснаха опитните бранители Неманя Видич и Рио Фърдинанд и в отбрана Юнайтед бе с изключително млад състав. Димитър Бербатов пък се появи на терена на мястото на инертния Уелбек, но положенията пред двете врати не бяха много.

В 81-ата минута обаче при една продължителна атака на Манчестър Юнайтед топката стигна до Ашли Йънг на лявото крило. Англичанинът нахлу в наказателното поле и опита пас към дебнещите нападатели. Топката обаче се озова в мрежата, тъй като рикошира в крака на Стивън Рийд. Така шампионите стигнаха до трите точки и още след първия кръг имат аванс с 2 пред Челси, Арсенал и Ливърпул.