Лестър се опълчи на Тотнъм

Лестър Сити посрещна Тотнъм в първата среща между двата тима от Висшата лига на Англия. В този последен мач за първия кръг на английското първенство, изигран на "Кинг Пауър Стейдиъм", гостите тръгнаха изключително силно, но след може би 10 пропуска те допуснаха противника обратно в мача и дори трябваше да се бранят за да задържат 1:1 в края.

До почивката Лестър почти не игра в половината на Тотнъм, допусна над 10 положения и резонно губеше с 1:0, но можеше да губи с много повече. В 29-ата минута Педро Поро продължи с глава центриране на Мадисън за гола.

На полувремето нападателят на Лестър Джейми Варди бе забелязан да пие Ред Бул, което медиите отбелязаха, и след само 12 минути Фаталу го намери на втора греда и той матира Викарио за 1:1, малко след което излезе сам срещу вратаря и пропусна по-лесно положение.

Тимът на Постекоглу загуби увереност и започна да допуска положения, а мениджърът замени цялата си атака в опит да противодейства. Тимът му обаче така и не се съвзе за нов натиск.