Ливърпул се справи с последния

Ливърпул посрещна Шефилд Юнайтед и спечели у дома с 3:1 за да задържи позицията си начело в класирането на Висшата лига. "Анфийлд" обаче беше смълчан при изравнителния гол на "остриетата" в мача преди Мак Алистър да реши всичко във втората част.

Всичко започна с куриозен гол в 17-ата минута когато вратарят Гърбич при опит да прати топката напред бе пресечен от Нунез, нацели го и кълбото се върна в мрежата зад вратаря за 1:0.

Шефилд обаче изненада в 59-ата минута на втората част когато отново видяхме странен гол. Тук МакАти центрира между Хамер и Бренетон Диаз, първият игра с топката към Брадли, и бранителят на Ливърпул отклони с пета през краката на Келехер за 1:1.

В 77-ата минута срещата реши Мак Алистър със сензационен гол когато една избита топка към дъгата беше засечена от него с много сила и пратена право в ъгъла за 2:1. В 85-ата минута Алистър бе близо и до нов красив гол от пряк-свободен удар, но изпълнението му срещна сглобката на вратата.

Вместо него 3:1 оформи Гакпо в 90-ата минута след като с глава засече изключително подаване от фланга на Робертсън.