Арсенал с късна победа над Брентфорд (видео)

Арсенал посрещна Брентфорд в срещата от поредния двадесет и осми кръг на английската Висша лига. Днес на "Емирейтс Стейдиъм" домакините спечелиха с 2:1 след като "пчеличките" губеха и се върнаха до равенство в отворен двубой. Победата поставя Арсенал на първото място макар и с мач повече от Ливърпул и Ман Сити, които играят в неделя.

В 19-ата минута домакините поведоха когато Уайт центрира и Деклан Райс се извиси над Роерслев за да матира Флекен за 1:0. Последваха обаче няколко пропуска на домакините и така в добавеното време на първата част Брентфорд изравни. В 49-ата минута Габриел върна за Рамсдейл и вместо той да изчисти, се забави и бе пресечен от Уиса за 1:1.

След почивката Рамсдейл се реабилитира с голямо спасяване срещу Тоуни. По-късно Райс нацели гредата на противника, а срещата реши Кай Хаверц, отново с глава, отново след подаване на Бен Уайт за 2:1.