Родри спаси точка срещу Челси (видео)

Манчестър Сити посрещна Челси в суперсблъсъка от двадесет и петия кръг на английската Висша лига. Днес на "Етихад Стейдиъм" гостите поведоха в резултата, но след каскада от пропуски на Ерлинг Холанд домакините се върнаха до 1:1 благодарение на Родри във второто полувреме, с което Сити остава 4 точки под Ливърпул и първото място.

В първата част домакините владееха инициативата, а Челси действаше на контра. "Гражданите" пропускаха положенията си до 42-ата минута когато Палмър изведе Джаксон по десния фланг, той бързо намери Стърлинг в полето, англичанинът се справи с Уокър и матира Едерсон за 1:0.

Във второто полувреме Челси бе затиснат дълго време, но се пропука само веднъж в 83-ата минута за 1:1, а героят за домакините бе Родри.