Арсенал прегази Бърнли с пет (видео)

Бърнли посрещна Арсенал в срещата от поредния двадесет и пети кръг на английската Висша лига. Днес на гости "артилеристите" спечелиха пета поредна победа за да доближат отново първото място на 2 точки зад Ливърпул, а резултатът бе категоричното 5:0.

Всичко започна в 4-ата минута когато Мартинели намери Йодегор на дъгата, той овладя и от ждроп насочи прецизно до гредата за 1:0. В 41-ата минута Тросар спечели дузпа и Сака вкара от бялата точка за 2:0.

Отново Сака в 47-ата минута бе намерен в полето от Йодегор и от труден ъгъл с десния крак мощно заби топката в тавана на мрежата за 3:0. В 66-ата минута до заслужен гол стигна и Тросар след подаване на Хаверц в полето - 4:0.

Хаверц се прояви и в 78-ата минута като вкара за 5:0 след дълго хвърляне на тъч към него в половината на противника, преминаване през защитник и лесен удар през вратаря.