Холанд с два над Евертън (видео)

Манчестър Сити посрещна Евертън в първата среща от поредния двадесет и четвърти кръг на английската Висша лига. Днес на "Етихад" домакините спечелиха с 2:0 след трудно първо и добро второ полувреме, а Ерлинг Холанд доведе тима до трите точки с две попадения. Така Сити застава и на първо място над Ливърпул при равен брой срещи.

До почивката Сити нямаше точен удар, макар в края на полувремето да затисна съперника с няколко поредни корнера. След паузата Кевин Де Брюйне се появи и в 71-ата минута Сити поведе след разбъркване в полето когато топката попадна на волето на Холанд и той стреля за 1:0.

В 86-ата минута пък при контра, Де Брюйне изведе Халанд срещу Брантвайте и той го надигра с физика, след което матира отново Пикфорд за 2:0.