Фоден обърна Брентфорд с хетрик

Брентфорд посрещна Манчестър Сити в срещата от поредния двадесет и трети кръг на английската Висша лига. Днес на "Къмюнити Стейдиъм" домакините успяха да поведат, но след три гола на сметката на Фил Фодън "гражданите" се върнаха и обърнаха за 3:1, с което остават на 2 точки под Ливърпул и имат мач по-малко, с който могат и да превземат първото място.

В 21-ата минута днес домакините изненадаха когато вратарят Флекен прати топка към полето на противника, защитата на Сити не се справи добре и Мопе излезе сам срещу вратаря за 1:0, осигурявайки асистенция за вратаря си.

До почивката Флекен правеше геройства, но точно преди сигнала за край на първото полувреме едно центриране на Де Брюйне бе избито високо от Пинок и топката попадна във Фоден в полето, като той завърши за 1:1.

В 53-ата минута Де Брюйне отново опита центриране за Фоден и го намери непокрит в полето за удар с глава и 2:1. В 70-ата минута пък англичанинът направи двойно подаване с Халанд и навлезе в полето за 3:1.