Арсенал с победа в Нотингам

Нотингам Форест посрещна Арсенал в срещата от поредния двадесет и втори кръг на английската Висша лига. Днес "артилеристите" поведоха с два гола но допуснаха един и изживяха нервен край на срещата, при който бяха подложени на натиск, като издържаха до края на срещата в 97-ата минута и се покачиха с една позиция в таблицата при 2:1.

Головете дойдоха във второто полувреме на срещата, като първо греда спря Жезус, преди той да открие в 65-ата минута от нулев ъгъл срещу вратаря - 1:0. В 72-ата минута Жезус намери и Сака в полето за удар в далечния ъгъл и 2:0.

В 89-ата минута Монтиел прати топка около дузпата на Арсенал и там Ауони овладя през двама и вкара за 2:1, което доведе до напрегнат финал за гостите, но те издържаха.