Ливърпул отстрани Арсенал от ФА Къп

Арсенал посрещна Ливърпул в срещата от третия кръг на най-старото състезание във футбола - ФА Къп. Днес на "Емирейтс Стейдиъм" двата тима не вкараха в първата част, но размениха по една греда, а във втората част гостите решиха всичко заради автогол на Кивиор, a впоследствие Луис Диаз реши срещата.

До почивката може би Арсенал имаше по-добрите положения, но постепенно Ливърпул овладяваше топката и отговори, включително като в 45-та минута Александър-Арнолд нацели гредата на противника. По-рано при едно разбъркване горната греда спря и гол на Мартин Йодегор за Арсенал.

Във втората част Арсенал отново стигна само до удар в гредата, а в 80-ата минута от статично положение на Арнолд той достави топката в полето, където Кивиор в опита си да изчисти вкара топката през Рамсдейл за автогол и 1:0.

В добавеното време Диаз получи пас в дясната част на полето и стреля диагонално за 2:0 в близкия ъгъл на Рамсдейл.