Арсенал отстъпи и на Фулъм и пропусна първото място (видео)

Фулъм посрещна Арсенал в лондонското дерби на двадесетия кръг на английската Висша лига. Днес на "Крейвън Котидж" домакините постигнаха победа с 2:1 и то с пълен обрат след ранния гол на Сака и попаденията на Раул Хименез и Боби Де Кордова-Рийд. Така Арсенал остава на 4-то място наравно с Ман Сити, 2 точки под Астън Вила и Ливърпул на върха.

В 5-ата минута днес резултатът откри Сака с гол от близо за 1:0. В 29-ата минута обаче домакините изравниха чрез талисмана Хименез, който бе намерен от Кеърни през цялата защита на втора греда и насочи в мрежата за 1:1. На почивката Микел Артета смени Кивиор с Томиясу, но това не помогна на защитата и в 59-ата минута срещата бе обърната. Тук Де Кордова-Рийд се разписа и принуди Артета да включва Жезус и Тросар вместо Уайт и Мартинели, но без това да доведе до успех за него.

Напротив, до края Фулъм бе по-близо до гол, но гредата спря Андреас Перейра от това да реши мача в 88-ата минута по категоричен начин.