Уест Хем взе дербито с Арсенал

Арсенал посрещна Уест Хем в лондонското дерби от деветнадесетия кръг на английската Висша лига. Днес на "Емирейтс Стейдиъм" гостите спечелиха с 2:0 след попадения от Томас Соучек и Константинос Мавропанос, с което "артилеристите" остават в подножието на върха под Ливърпул на 2 точки, а "чуковете" стигат 6-та позиция.

В 13-ата минута днес Сучек откри от непосредствена близост след подаване на Боуен за 1:0. След половин час игра принудително напусна ключовият Пакета за гостите (4 асистенции в последните 2 кръга) и той бе заменен от Саид Бенрахма. Арсенал стигна само до удар в гредата до почивката чрез Сака.

В 55-ата минута Уорд-Прауз достави на главата на Мавропанос за удар в горната греда и гола за 2:0, и до края Арсенал така и не достигна гола. Напротив, в последната 95-а минута на срещата Деклан Райс допусна нарушение в полето си и това бе дузпа, която Бенрахма не успя да вкара през Рая и резултатът остана 2:0.