Челси прекърши Палас с гол в добавеното време

Спечелената и реализирана дузпа на Нони Мадуеке позволи на Челси да изтръгне победа с 2:1 в труден мач срещу Кристъл Палас.

Мениджърът на "сините" Маурисио Почетино смени половината си полеви играчи от поражението с 2:1 от Уулвс, като се довери на Беноа Бадиашиле, Ян Матсен, Мойсес Кайседо, Михаил Мудрик и Кристофър Нкунку.

За гостите само Еберечи Езе замени Уил Хюз.

Първият голов шанс дойде в деветата минута, когато Матсен вече проби вратаря на гостите Дийн Хендерсън, но Тирик Мичъл изчисти топката, която влизаше в празната врата.

Домакините използваха втория си шанс. В 13-ата минута Мало Гюсто игра с Нкунку на стената, след което центрира от левия край на наказателното поле към Мудрик, който с едно докосване порази вратата - 1:0.

Скоро Мудрик изскочи един на един след отлично подаване на Никалас Джаксън и опита да избие топката пред Хендерсън, но стражът не позволи да бъде надхитрен.

Постепенно играта се успокои, положенията спряха. И когато добавеното време на първото полувреме вече течеше, Палас изведнъж изравни резултата. Джордан Аю отправи хвърляне към далечната греда, където оставеният непокрит Майкъл Олисе пое умело топката с гърди и веднага стреля - 1:1.

През второто полувреме играта на Челси се обърка. "Сините" заложиха на позиционен футбол, но действаха беззъбо. Палас предпочиташе да контраатакува и изглеждаше по-остро.

В 74-ата минута гостите създадоха истинска възможност за гол. Конър Галахър изведе Джаксън в наказателното поле, но ударът на Николас бе неточен.

Няколко минути по-късно Джаксън порази вратата на Хендерсън, но поради засада голът на Николас не бе зачетен.

Въпреки това Челси все пак бе възнаграден за постоянството си в края. Влезлият в защита Езе събори Нони Мадуеке на границата на собственото си наказателно поле, а потърпевшият сам реализира отсъдената дузпа - 2:1.

В останалата част от мача "орлите" отново изпитаха Джордже Петрович, но това бе всичко.

Челси разочароващо допусна „гол в съблекалнята“, което може да обясни лошото представяне на "сините" след почивката. Палас можеше да стигне до равенство в този мач - и дори повече, но фаталната грешка на Езе обрече "орлите" на поражение.