Ливърпул и Арсенал с борбено равенство

Ливърпул и Арсенал се срещнаха в суперсблъсъка от осемнадесетия кръг на английската Висша лига, като днес на "Анфийлд" както последната година поведоха гостите, преди домакините да се върнат до равенство и 1:1, което остана до края въпреки силните положения и пред двете врати.

В 4-ата минута Арсенал изненада противника след статично положение от Йодегор, което Габриел завърши с глава за 1:0 през Алисон. Ливърпул отговори с положения и в 29-ата минута върна за 1:1 след изключителна топка през целия терен от Александър-Арнолд за Салах, който навлезе диагонално и завърши.

До почивката, а и до края на срещата и двата тима пропуснаха изключителни възможности, и така статуквото около върха се запази.