Дузпи пратиха Челси през Нюкасъл на полуфинал

Челси посрещна на своя "Стамфорд Бридж" Нюкасъл Юнайтед в голямата четвъртфинална среща от Купата на лигата. Миналогодишният финалист поведе на гости, но допусна късен гол за 1:1 от Михайло Мудрик, който прати двубоя към дузпите за определяне на победител.

В 7-ата минута Челси бе близо до това да открие но горната греда спря Галахър от красив гол. В 16-ата минута при контра Нюкасъл поведе когато Уилсън пресече и премина между Силва и Бадиашиле за да завърши спокойно за 1:0.

След почивката двата тима направиха редица промени, като и Нкунку се появи за "сините" в 69-ата минута. 10 минути след това и Мудрик бе включен на мястото на Стърлинг, и именно той в 92-ата минута вкара след грешка на Трипиър за 1:1.