Артета: Невероятна игра

Мениджърът на Арсенал Микел Артета коментира победата на отбора си в мача от 17-ия кръг на английската Висша лига с Брайтън ( 2:0).

"Невероятна игра. Беше удоволствие да гледам този мач от началото до края. Начинът, по който играхме срещу много добър отбор. Дори на полувремето резултатът не отразяваше това. Напълно заслужихме победата.

Имахме 15 удара през първото полувреме, което е много. Трябваше да продължим. Все още ни липсва прецизност пред вратата.

Можеше ли Брайтън да изравни резултата при 1:0? Това е Висшата лига. Можете да видите това във всяка игра. Имахме много шансове да вкараме топката в мрежата, но не го направихме, резултатът 1:0 не е достатъчен“, заяви Артета.

Припомняме, че след този мач Арсенал се изкачи на първо място в класирането на Висшата лига на Англия за сезон 2023/2024, побеждавайки Ливърпул (37 точки в 16 срещи). Отборът събра 39 точки в 17 мача. Брайтън падна до девето място с 25 точки.