Без Холанд - Сити равен с Кристъл Палас

Манчестър Сити посрещна Кристъл Палас в срещата от поредния седемнадесети кръг на английската Висша лига. Днес на "Етихад Стейдиъм" домакините спечелиха с 2:1 и без наличието на талисмана Ерлинг Холанд в отбора. Фил Фоден обаче се прояви с две асистенции за победата.

Първо в 24-ата минута Фоден намери от дъгата Грилиш в полето за 1:0. В 54-ата минута пък малко след отменен гол, Фоден копна от дъгата и за Рико Люис в полето, за да вкара бранителя първия си гол във Висшата лига за 2:0.

В 76-ата минута обаче Шлуп намери Матета през краката на Диаш за 2:1 и голът вдъхнови гостите за няколко добри финални момента, които достигнаха апогея си в 93-ата минута когато Фоден сбърка и повали противник в полето на Сити за дузпа.

Майкъл Олисе застана зад бялата точка и прати Едерсон в грешна посока за крайното 2:2.