Евертън удари Нюкасъл и излезе от дъното

Евертън посрещна Нюкасъл Юнайтед в срещата от поредния петнадесети кръг на английската Висша лига. След като при наказанието си от 10 точки "карамелите" бяха поставени в позиция наравно с последния, сега с новите три точки те събират 10 и застават на 17-та позиция точка над опасната зона, а победата бе убедителна с 3:0.

До почивката днес голове нямаше, а Евертън някак не водеше след очаквани голове от над 2. Статистиката се поправи късно в мача когато първо в 79-ата минута Дуайт МакНийл вкара красив гол с мощен диагонален удар за 1:0.

В 86-ата МакНийл и асистира с топка на пътя на Дукуре за 2:0. В 96-ата минута и Бето вкара първия си гол за клуба когато се впусна от дясно и стреля през краката на Дубравка - 3:0.