Астън Вила надви Ман Сити без Родри

Астън Вила посрещна Манчестър Сити в срещата от поредния петнадесети кръг на английската Висша лига. След като по-рано през кампанията "гражданите" загубиха срещите, в които Родри бе казан за тима, и днес в неговата липса Сити загуби, този път с 1:0 след гол на Леон Бейли за домакините.

До почивката голове нямаше, но това е трудно да се повярва с оглед събитията. Едерсон спря положения пред Бейли, Торес, МакГин и Уоткинс. Луиз преди почивката помисли, че е открил за домакините с глава, но ВАР отмени поради излизане на топката по-рано. Еми Мартинез пък с отлично двойно спасяване лиши Холанд от гола.

След почивката 1:0 стана в 74-ата минута когато Тилеманс предостави топка на Бейли в центъра на терена, и той премина цялата дистанция и хората пред себе си до наказателното поле, след което ударът му се отклони от Диаш и заблуди Едерсон за гола.

До края двата тима имаха и още възможности, но резултатът не се промени повече.