Нюкасъл с победа над Ман Юнайтед

Нюкасъл Юнайтед посрещна Манчестър Юнайтед в дербито от четиринадесетия кръг на английската Висша лига. Днес домакините от "Сейнт Джеймсис Парк" спечелиха с 1:0 за да вземат за първи път в историята 3 поредни победи над този съперник. Резултатът пък не отразява степента на доминация на тима на Еди Хау в мача.

До почивката Нюкасъл доминираше тотално и позволи само един удар пред Гарначо за съперника. Редица играчи се разминаха с гола във вратата на Онана, докато Трипиър нацели и гредата от статично положение.

В 55-ата минута обаче Трипиър се включи от дясно и с ниско центриране намери Антъни Гордън за гол от близо и 1:0. В края на срещата "червените дяволи" показаха повече агресия, и след няколко положения вратарят Ник Поуп се контузи и бе сменен с Дубравка в 86-ата минута, след което последва 9 минутно продължение.

Резервата Антони успя да вкара за Ман Юнайтед, но попадението му бе отменено поради засада на Магуайър в полето на противника и така резултатът остана 1:0.

Това бе втора поредна победа за Нюкасъл в лигата над Ман Юнайтед за първи път от октомври 1972 г.