Гарначо с гола на сезона и победа над Евертън

Евертън посрещна Манчестър Юнайтед в срещата от тринадесетия кръг на английската Висша лига. Днес на "Гудисън Парк" срещата започна с изключителен гол и спад в играта за гостите, като ранен гол за "червените дяволи" падна и във втората част преди Марсиал да вкара за крайното 3:0. Алехандро Гарначо вкара подобрена версия на избраният за Гол на сезона през 2010/11 г. на Уейн Рууни срещу Манчестър Сити.

Това се случи в 3-ата минута днес когато Далот центрира и в позиция далеч от вратата но в наказателното поле Гарначо с перфектно изпълнена задна ножица прати топката над Пикфорд в ъгъла на вратата за 1:0. След попадението обаче Евертън установи владение и Онана трябваше на много пъти да спасява вратата си до почивката.

След паузата Юнайтед вкара отново в 56-ата минута когато Марсиал първо бе препънат в полето от Йънг и санкциониран за симулация, но ВАР отмени и посочи дузпа, която Рашфорд вкара с категорично изпълнение за 2:0.

В 75-ата минута Бруно Фернандеш изведе Марсиал на дузпата и той прехвърли елегантно Пикфорд за 3:0.