Хаверц носи късна победа и първо място на Арсенал (видео)

Брентфорд посрещна Арсенал в срещата от поредния тринадесети кръг на английската Висша лига. Днес на "Къмюнити Стейдиъм" в Брентфорд двата тима играха при 0:0 почти до края, но в 89-ата минута Кай Хаверц реши мача с втория си гол за клуба.

До почивката съперниците си размениха по една голяма опасност, първо когато Рамсдейл сбърка и позволи положение пред Мбеумо, а след това Тросар вкара малко преди почивката, и ВАР отсъди засада.

След почивката Арсенал владееше повече, Микел Артета включи в игра и Нкетиа на мястото на Жезус в 66-ата минута, но в тази част Зинченко спаси вратата си от опасност пред Брентфорд. Контролът на Арсенал продължаваше и в 89-ата минута появилият се на мястото на Мартинели - Кай Хаверц, с глава завърши центриране от Сака на далечната греда за 1:0.