Лутън с равен срещу Ливърпул

Лутън посрещна Ливърпул в срещата от единадесетия кръг на английската Висша лига. Днес на "Кениуърт Роуд" домакините бяха близо до историческа победа за първи път от 1991 г. срещу Ливърпул. Домакините поведоха чрез бившия младеж на Манчестър Юнайтед Тахит Чонг преди Луис Диаз да оформи крайното 1:1.

До почивката двата тима имаха своите възможности и най-близо бе Даруин Нунез с удар в гредата след подаване на Арнолд. Алисон пък спаси опасен удар на Баркли. Вратарят Камински изигра изключителен мач днес като на няколко пъти лиши противниците от гол.

В 61-ата минута Тахит Чонг се появи на мястото на Андрос Таунсенд за "шапкарите", но в това време виждахме поредица положения пред вратата на Лутън, които Камински спираше или Нунез пропускаше.

В 80-ата минута при бърза контра домакините напреднаха чрез Каборе и той центрира в полето за Чонг и 1:0. Юрген Клоп веднага реагира с включването на Луис Диаз в игра и имено той в 95-ата минута при центриране на Елиът с глава прехвърли вратаря за 1:1.