Нюкасъл нанесе първа загуба на Арсенал (видео)

Нюкасъл Юнайтед посрещна Арсенал в дербито от единадесетия кръг на английската Висша лига. Днес на "Сейнт Джеймсис Парк" видяхме изключителна битка с много агресия от двата отбора, като в крайна сметка Антъни Гордън реши победата в полза на домакините с минималното 1:0.

До почивката Арсенал владееше, но добре организираните домакини не позволяваха особени опасности. Мартинели и Гордън се разминаха с гола в по-добрите ситуации, а Кай Хаверц предизвика ВАР преглед на едно негово опасно влизане в Лонгстаф, което в крайна сметка не доведе до изгонване.

Във втората част 1:0 стана в 64-ата минута когато Уилок задържа една топка на линията до корнера, центрира за Жоелинтон, който надскочи бранител и свали за Гордън през вратаря, и това бе 1:0. ВАР прегледа потенциалното излизане на топката преди центрирането, потенциалното нарушение на Жоелинтон в полето и потенциалната засада на Гордън, като потвърди попадението.

До края Арсенал опита да се върне, но домакините издържаха на късния натиск.