Холанд с два и асистенция над Ман Юнайтед

Манчестър Юнайтед посрещна Манчестър Сити в дербито от десетия кръг на английската Висша лига. Днес на "Олд Трафорд" гостите доминираха тотално над противника си и спечелиха с 3:0 след два гола от Ерлинг Холанд и още един на Фил Фоден след подаване на норвежеца.

До почивката Сити вкара само веднъж когато в 26-ата минута Холанд реализира дузпа, която ВАР отсъди при корнер, след който Хьойлунд наруши правилата в полето на домакините - 1:0. Вратарят Онана обаче държеше своите в мача до почивката с добри намеси, докато Едерсон трябваше да спасява само веднъж своята от силен удар на МакТоминей в края.

В 49-ата минута Холанд направи резултата 2:0 след центриране на Бернардо Силва за непокрития нападател и удар с глава на празна врата. В 80-ата минута удар на Родри бе избит отново в Халанд в полето, той изчака включване на Фоден и предостави топката на празна врата за англичанина за 3:0.

Това стана най-резултатната победа на Сити на този стадион от 9 години насам.