Арсенал се върна до равен с Челси (видео)

Челси посрещна Арсенал в голямото дерби от деветия кръг на английската Висша лига. Днес на "Стамфорд Бридж' домакините поведоха с два гола след изключително първо полувреме, но бяха надиграни във второто и двата тима се разделиха при 2:2.

В 14-ата минута при подаване на Стърлинг на главата на Палмър, топката срещна ръката на Салиба и ВАР отсъди дузпа. Самият Палмър изпълни за 1:0. До почивката "сините" бяха по-добри, и в началото на втората част дори удвоиха предимството си когато Мудрик от ляво прехвърли Рая за 2:0, може би с опит да центрира.

След този момент Арсенал тръгна да атакува и в 77-ата минута при грешка на Санчез, той се отдели от вратата си, подаде на пътя на Райс и полузащитникът от дистанция намери опразнената врата за 2:1.

В 84-ата минута Сака центрира на втора греда и Леандро Тросар се включи перфектно за да завърши за 2:2.