Арсенал се разправи с Борнемут

Борнемут посрещна Арсенал в срещата от седмия кръг на английската Висша лига. Днес на "Виталити Стейдиъм" гостите спечелиха с 4:0 с две дузпи и голове от игра на Сака и Уайт, за който Микел Артета до последно не сподели дали ще остави титуляр заради последния му проблем с контузия.

В 17-ата минута Сака откри резултата когато топката щастливо попадна на главата му след удар на Жезус, срещнал гредата - 1:0. Това бе 4-ти гол на сезона за англичанина. В 43-ата минута Нкетиа навлезе в полето и спечели дузпа срещу Арънс, която Йодегор вкара уверено за 2:0.

В 51-ата минута Йодегор спечели дузпа след влизането на Кристи в краката му, и този път тя бе дадена на Кай Хаверц за 3:0. В 93-ата минута от статично положение Йодегор центрира и на главата на Бен Уайт за категоричното 4:0.